Ubezpieczenie podróżne. Co powinniśmy o nim wiedzieć

Zainteresowanie podstawowym i dodatkowym ubezpieczeniem podróżnym wykazuje wiele osób wyjeżdżających za granicę. Dodatkowym detalem takiego ubezpieczenia jest pomoc, z której ludzie są skłonni skorzystać, gdy jej potrzebują. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z różnych zagrożeń związanych nawet z wyjazdem, w postaci drobnej, ale uciążliwej choroby, która może zepsuć podróż i nadwyrężyć budżet. Coraz większą popularnością cieszą się więc wszelkie ubezpieczenie podróżne, które mogą sprostać oczekiwaniom, rodzajom wakacji, krajom, do których się wyjeżdżamy.

Co to jest Ubezpieczenie podróżne (dobierz odpowiednie ubezpieczenia online)?

Ubezpieczenie podróżne to ubezpieczenie, które zapewnia ochronę podczas podróży i pobytu za granicą. Można je wykupić zarówno na wakacje krajowe, jak i na wszelkie podróże zagraniczne. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać ubezpieczenie podróżne. Warto dobrać je do naszych oczekiwań oraz wyboru wyjazdu, na który się wybieramy. Jeśli korzystamy z usług biura podróży, to takie ubezpieczenie podróżne kupujemy łącznie z wycieczką. Zawsze warto rozpatrzyć zakres takiego ubezpieczenia, specjalnie pod kątem tego, czy zapewnia ono oczekiwaną ochronę, a suma ubezpieczenia nie może nas zawieść. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z zakresu lub sumy ubezpieczenia oferowanego przez biuro podróży, możemy wykupić ubezpieczenie we własnym zakresie.

Co obejmuje przeważnie ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne (turystyczne) obejmuje kilka typów pakietów ochrony. Na ogół znajdziemy tu:

– ubezpieczenie medyczne (KL),

– ubezpieczenie majątkowe (NNW),

– pomoc w podróży,

– ubezpieczenie bagażu podróżnego,

– ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Inne przedmioty objęte ubezpieczeniem to sprzęt do ćwiczeń, sporty ekstremalne, eksmisja w czasie podróży oraz mienie pozostawione w domu w czasie podróży.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia tego typu?

Koszt takiej polisy zależy od liczby dni, na które jest ważna, celu naszej podróży (z reguły możemy wybierać Europę lub świat), a także zakresu ubezpieczenia. Normalnie jest to kilka złotych za dzień. Najważniejszym czynnikiem jest ubezpieczenie i pomoc w pokryciu kosztów leczenia. Zawsze należy sprawdzić wysokość polisy, zanim się na nią zdecydujemy. Na ogół różnica w cenie wariantów ubezpieczenia nie jest duża, a zmiany zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela i całkowitego zakresu ubezpieczenia są gwarantowane wraz z ceną. Dane te pokazują, że respondenci coraz częściej myślą o takim ubezpieczeniu, a także coraz częściej z niego korzystają, gdy są na wakacjach.